تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز توانایی تصفیه ۶۰ هزار مترمکعب فاضلاب در طول شبانه روز را داشته و تا ۱۱۲ هزار مترمکعب قابلیت ارتقا دارد.

به گزارش پایگاه خبری جهان انرژی ؛ استاندار خوزستان در آیین بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز  از گفت: ساختمان تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز در دولت قبل به بهره‌برداری رسید، اما نیاز به اقداماتی از جمله نصب کلکتورها، ایستگاه پمپاژ و خط خروجی برای کامل شدن داشت.

صادق خلیلیان افزود: این تصفیه‌خانه در حال حاضر توانایی تصفیه ۶۰ هزار مترمکعب فاضلاب در طول شبانه‌روز را دارد و تا ۱۱۲ هزار مترمکعب در شبانه روز قابلیت ارتقا دارد.

استاندار خوزستان گفت: آب خروجی این تصفیه خانه برای کشاورزی، صنایع و بخشی نیز برای تالاب شادگان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: با بهره‌برداری این طرح فاضلابی که معضلی برای رودخانه کارون بود و آن را آلوده می‌کرد به آبی تبدیل می‌شود که در صنعت، کشاورزی و محیط زیست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خلیلیان ادامه داد: تصفیه‌خانه فاضلاب غرب اهواز نیز تا ۲ سال آینده تکمیل می‌شود که قابلیت تصفیه ۲۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب در شبانه روز را دارد.

وی عنوان کرد: همچنین با احداث یک تصفیه‌خانه تکمیلی در منطقه گلدشت مجموع فاضلاب شهر اهواز و شهرستان کارون تصفیه و ورود فاضلاب به رودخانه کارون را نخواهیم داشت و ۴۰۰ هزار مترمکعب فاضلاب تصفیه شده می‌تواند در حوزه‌های مختلف بهره‌برداری قرار بگیرد.