با هدف شتاب‌دهی و تسهیل حضور دانش‌بنیان‌ها دفتر پارک نوآوری و فناوری نفت در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی راه اندازی شد.

به گزارش پایگاه خبری جهان انرژی؛  آیین گشایش این دفتر با حضور محمد اسماعیل کفایتی، رئیس پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز و پیام برزگر، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برگزار شد.

 

برزگر در این آیین گفت: تفاهم‌نامه با پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز یکی از رویکرد‌های اصلی ارتباط هرچه بیشتر و موثرتر دانش‌بنیان‌ها با صنعت است.

وی افزود: استقرار دانش‌بنیان‌ها در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی برکات بسیاری خواهد داشت و اکو سیستم نوآوری با امضای این تفاهم‌نامه همکاری کامل‌تر خواهد شد و ابعاد بیشتری می‌یابد.

برزگر ادامه داد: بنا داریم سطح ارتباط دانش‌بنیان‌ها و صنعت را ارتقا دهیم و به سمت عملیاتی کردن ایده‌ها برویم، زیرا ظرفیت‌های بسیار زیادی در منطقه ویژه پتروشیمی وجود دارد.

مدیرعامل سازمان منطه ویژه اقتصادی پتروشیمی با اشاره به برگزاری رویداد فناورانه پتروفن زون در اسفند ماه ۱۴۰۱ در منطقه ویژه، بیان کرد: پس از رویداد فناورانه پتروفن زون که در آن ۳۴ تفاهم‌نامه همکاری با شرکت‌های پتروشیمی امضا شد، چند شرکت دانش‌بنیان با دیدن فضای منطقه درخواست زمین دادند تا با استقرار در منطقه ویژه پتروشیمی فعالیت را به صورت جدی‌تر و با حضور در جوار شرکت‌های پتروشیمی دنبال کنند.

برزگر بیان کرد: به منظور حمایت از دانش‌بنیان‌ها، اختصاص یک فضا ازسوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی را در دستور کار داریم که پس از تکمیل ساخت و دریافت مجوز‌ها در اختیار متقاضیان قرار خواهیم داد.

وی افزود: افتخار ما این است که بتوانیم میزبان جوانان دانشمند و ارزشمند ایران اسلامی باشیم و در کنار صنعت، افرادی را داشته باشیم که پرتوان و امیدوار به آینده حرکت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بیان کرد: می‌خواهیم فضای دانشی در منطقه ویژه و اکوسیستم فناورانه و نوآورانه و دانش‌بنیان حرف نخست را در منطقه بزند. ظرفیت بالای ۳۰ میلیارد دلاری منطقه ویژه و عمر نسبتا بالای صنایع فرصت بسیار ارزشمندی برای دانش‌بنیان‌ها است.

برزگر گفت: امیدواریم با گشایش دفتر پارک نوآوری و فناوری نفت، اکوسیستم دانش‌بنیان‌ها غنی‌تر شود و با زنجیره شدن شرکت‌های نوآور و هم‌افزایی توان سرمایه انسانی و توان فناورانه شرکت‌های دانش بنیان به‌عنوان منطقه‌ای نمونه برای حضور دانش‌بنیان‌ها تبدیل شویم.