کلاس آموزشی

کلاس آموزشی

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از شرکت ۱۰ هزار و ۲۸۲ آموزگار و برگزاری ۳۰۱ هزار و ۲۵۰ ساعت کلاس آموزشی در طرح خیرین آموزشی در سال تحصیلی جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جهان انرژی ، کوروش مودت با بیان اینکه طرح خیرین آموزشی هر ساله در مدارس ابتدایی اجرا می‌شود، اظهار کرد: در این طرح معلمان علاقه‌مند به امر آموزش بیشتر از ساعات موظف خود برای آموزش دانش‌آموزان لازم‌التوجه وقت می‌گذارند و بدون دریافت هزینه، به دانش‌آموزان آموزش رایگان می‌دهند.

وی از شرکت ۱۰ هزار و ۲۸۲ آموزگار و برگزاری ۳۰۱ هزار و ۲۵۰ ساعت کلاس آموزشی در طرح خیرین آموزشی در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ خبر داد و افزود: در این سال تحصیلی بیش از ۲ هزار آموزشگاه ابتدایی مجری طرح خیرین آموزشی بودند و بیش از ۱۶۵ هزار دانش‌آموز در این طرح، آموزش رایگان دریافت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در پایان با اشاره به هدف از برگزاری طرح خیرین آموزشی، گفت: با هدف کاهش افت تحصیلی، تکرار پایه، پیشگیری از ترک تحصیل، افزایش پوشش تحصیلی، مشارکت آموزگاران در تشکیل کلاس‌های تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان لازم‌التوجه، بهبود کیفیت تحصیلی این دانش‌آموزان به ویژه در مناطق محروم و ارتقای سطح علمی آن‌ها اجرا شده است.

در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ بیش از ۲ هزار مدرسه ابتدایی مجری طرح خیرین آموزشی بودند، بیش از ۹ هزار معلم در این طرح مشارکت کردند و ۱۴۰ هزار و ۳۳۸ دانش‌آموز ابتدایی و ۴۴۸ هزار و ۲۱۱ ساعت آموزش رایگان ارائه شد.