پاداش بازنشستگی

پاداش بازنشستگی

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دستگاه‌ها برای دریافت پاداش بازنشستگی سال ۹۸ اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری جهان انرژی ، آقای محمد باقر نوبخت در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: یک هفته است سه هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان پاداش بازنشستگی همه دستگاه ها، در خزانه مانده و انتظار دارم دستگاه‌هایی که تاکنون این پاداش را دریافت نکرده اند، برای آن اقدام کنند.

وی اضافه کرد: ۵ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مربوط به فرهنگیان پرداخت شد و پاداش بازنشستگی سایر دستگاه‌ها در حساب خزانه محفوظ است تا دستگاه‌های ذیربط اطلاعات لازم را از جمله فهرست افراد متقاضی، به خزانه ارائه کنند.

آقای نوبخت با اشاره به مطالبات بازنشستگان سال ۹۸ گفت: ما هر سال پاداش بازنشستگی سال قبل را به طور کامل پرداخت می‌کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همچنین از پرداخت کارانه کادر درمان بعد از ماه‌ها تاخیر خبر داد و افزود: پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت یکجا پرداخت شد و همه مطالبات کادر درمان، پرستاران و افرادی که در وزارت بهداشت و درمان مطالباتی داشتند تسویه می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد: وزارت بهداشت ظرف امروز و فردا، این پول را به حساب افراد واریز کند.

آقای نوبخت با اشاره به مطرح شدن موضوعی در فضای مجازی به علت دسترسی نداشتن به اطلاعات کامل و برداشت نادرست از آن گفت: در فروردین امسال بخشی از فروش فرآورده‌های نفتی سال قبل به حساب خزانه واریز شد.

وی افزود: ما محاسبه کرده بودیم که این رقم را در اسفند سال گذشته دریافت کنیم، اما بنا به هر دلیلی که بحث تحریم‌ها و مشکلات و مسائل مرتبط با آن بود این پول در سال ۹۹ واصل شد و نمی‌توان پول امسال را برای سال گذشته استفاده کرد.

آقای نوبخت گفت: قرار شد این پول در سال ۹۹ برای طرح‌های خاصی که تا پایان سال به اتمام می‌رسد، استفاده شود.

وی با بیان این که موجودی نقدینگی این ارقام حدود چهار هزار میلیارد تومان بود افزود: حدود سه هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان آن تخصیص داده شد که فهرست تخصیصی‌ها را امروز منتشر می‌کنم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: سه هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان مربوط به طرح‌های گرمسیری، آب‌های مرزی، خطوط ریلی، جاده‌ها و طرح‌های اساسی‌ای است که کشور منتظر اتمام آن هاست.

آقای نوبخت اضافه کرد: تلقی‌های دیگر در این خصوص به علت ناکافی بودن اطلاعات و نادرست بود.

وی گفت: برای همسان سازی حقوق بازنشستگان با توجه به این که این موضوع از اول مهر اجرایی شد و پرداخت‌های آن با حقوق مهر صورت گرفت، در مواردی با توجه به اصلاح دو میلیون و ۴۰۰ هزار حکم در این خصوص، در برخی موارد مشکلاتی پیش آمد که در حال رسیدگی به آن هستیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: همه همسان سازی‌ها بر اساس توافق صورت گرفته است مبنی بر این که حقوق بازنشستگان باید ۹۰ درصد حقوق شاغلان همطراز خود باشد.

آقای نوبخت گفت: اگر مشکلاتی در برخی موارد پیش آمد آن را در حقوق آبان بازنشستگان جبران می‌کنیم و مبنای پرداخت همان ابتدای مهر است.

وی در باره افزایش یارانه‌ها نیز افزود: دولت برنامه ویژه‌ای جز آن چه که انجام می‌دهیم ندارد.

آقای نوبخت درباره اصلاح ساختار بودجه نیز گفت: از عزم نمایندگان و رئیس مجلس در اجرای برنامه اصلاح ساختار بودجه خرسندم.