موزه هفت‌تپه با نوسازی تابلوها و مرمت اشیای سالن نمایشگاه خانه‌تکانی شد.

 

تعدادی از اشیای نمایشگاه در طرح مرمتی که از ماه‌ها قبل برنامه‌ریزی شده بود انتخاب و برای مرمت به آزمایشگاه موزه منتقل شدند و این در حالی بود که بعضی از اشیا مانند ظرف با چهره بس و خدای مصری برای نخستین بار از زمان کاوش و کشف مرمت می‌شدند.

 

به گزارش پایگاه خبری جهان انرژی ، همچنین تابلوهای موزه هفت‌تپه نیز دوباره بازبینی و چاپ شد و در ویترین‌های موزه قرار گرفت. ویترین بقایای جانوری نیز از این خانه‌تکانی دور نماند و استخوان‌های جانوری از ویترین خارج و در آزمایشگاه تمیز شدند و برای نمایش دوباره روی تابلوهای مخصوص این ویترین چیده شدند.

 

با اعلام پایگاه میراث‌جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه، از سوی دیگر، بعضی از ویترین‌ها با افزایش اثر همراه بود و بر محتوای آن‌ها افزوده شد. ضمن این‌که نظر به علاقه مردم و بازخورد آنان راجع به ترجمه‌های آجرنوشته‌ها، تابلوهایی بر این بخش افزوده شد.

 

محتوای موردنیاز برای معرفی دقیق‌تر ماکت‌های منظر چغازنبیل، سازه آبی و کاخ آرامگاه نیز تدوین و در موزه کنار ماکت‌ها نصب شد.

 

ویترین‌ها نیز به‌طور کامل تمیز شد، پایه‌های پلکسی، طبقات شیشه‌ای و درب‌های ویترین‌ها پاک شدند و تجهیزات کنترل رطوبت و دما در ویترین‌ها نصب شد.

 

همه این اقدامات با هدف آماده‌سازی موزه برای نوروز انجام گرفت.