مدیریت مصرف برق

مدیریت مصرف برق

مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز گفت: مصرف برق در روز گذشته در کلانشهر اهواز به عدد ۲ هزار و ۳۹۰ مگاوات رسید که این عدد با توجه به شرایط دمایی که در طول روز گذشته با آن مواجه بوده‌ایم رقم خورده است.

به گزارش پایگاه خبری جهان انرژی ، حسن کریمی با اشاره به وضعیت مصرف برق در اهواز اظهار کرد: مصرف برق در روز گذشته ۹ شهریورماه در مقایسه با مدت مشابه در هفته گذشته در شهرستان اهواز ۱۰۰ مگاوات افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه افزایش دما یکی از عوامل رشد مصرف برق بوده است، افزود: مصرف برق در روز گذشته در کلانشهر اهواز به عدد ۲ هزار و ۳۹۰ مگاوات رسید که این عدد با توجه به شرایط دمایی که در طول روز گذشته با آن مواجه بوده‌ایم رقم خورده است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز تصریح کرد: با توجه به افزایش دما در استان خوزستان و کلانشهر اهواز از شهروندان درخواست داریم تا نهایت همکاری را با شرکت برق داشته باشند و نسبت به مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعت‌های پیک مصرف که در اهواز از ساعت ۱۳ تا ۱۷ و از غروب آفتاب تا ساعت ۲۳ است اقدام کنند.

کریمی ادامه داد: شهروندان اهوازی تاکنون همکاری خوبی در بحث مصرف و مدیریت مصرف برق داشته‌اند اما به منظور کاهش خاموشی‌ها امیدواریم تا این همکاری تا پایان فصل گرم ادامه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در ساعت‌های پیک یا اوج که مصرف بالا می‌رود، شاهد افزایش دمای شبکه هستیم و به دلیل این مساله ممکن است تا شاهد تبعاتی بر روی شبکه باشیم که منجر به خاموشی می‌شود. از این رو با بالا رفتن دما انتظار داریم تا میزان مصرف از سوی شهروندان مدیریت شود.