مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان گفت: از ابتدای سال ۱۴۰۳ تمامی قراردادهای اجاره برای دریافت کد رهگیری رایگان باید در سامانه خودنویس به آدرس khodnevis.mrud.ir ثبت شوند.

 

مسعود بیات منش در گفت و گو با جهان انرژی ، با اشاره به لزوم ثبت تمامی قراردادهای اجاره در سامانه خودنویس در سال جاری اظهار کرد: سامانه خودنویس جهت رفاه حال مردم و در راستای نظارت و کنترل قیمت مسکن به همت وزارت راه و شهرسازی ایجاد شده ‌است تا مردم بتوانند به‌ صورت رایگان قراردادهای ملکی خود را ایجاد و ثبت کنند.

 

وی افزود: این سامانه به‌ صورت شبانه‌روزی آماده خدمت رسانی به مردم است و در نسخه فعلی، تمام اقلام اجاره ملک اعم از مسکونی، غیرمسکونی، مالکیت حقیقی، مالکیت حقوقی و چند مالکی در دسترس بوده و همچنین پنل مشاور املاک نیز در دسترس مشاورین املاک قرار گرفته و ثبت مبایعه نامه نیز امسال به سامانه خودنویس منتقل شده ‌است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان عنوان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۳ تمامی قراردادهای اجاره برای دریافت کد رهگیری رایگان صرفا باید در سامانه خودنویس به آدرس khodnevis.mrud.ir ثبت شوند.

 

بیات منش افزود: بر این اساس دریافت کد رهگیری در سامانه خودنویس علاوه بر اینکه توسط مشاوران املاک امکان‌پذیر است، توسط خود مردم به‌ عنوان متعاملین نیز به ‌صورت رایگان قابل دریافت خواهد بود.