مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز: شهروندان با صرفه جوئی بهینه و مدیریت مصرف برق به پایداری شبکه برق در فصل گرم کمک کنند.

به گزارش پایگاه  خبری جهان انرژی؛ مدیرعامل شرکت توزیع برق اهواز اظهار داشت:تغییرات اقلیمی و پیامد‌های منفی زیست محیطی ناشی از کاهش نزولات جوی و کاهش ذخیره آب نیروگاه‌های برق‌آبی همچنین رشد مصرف باعث ناترازی بین تولید و مصرف برق شده است.

عبدالحمید عباس شیاری با بیان اینکه برنامه مدیریت مصرف برق در تابستان ۱۴۰۰ موفق بود گفت: تلاش و برنامه ریزی مجموعه صنعت برق، تامین انرژی پایدار برای مردم است، ولی این مساله متاثر از عوامل مختلفی است که بخش مهم آن مشارکت همگانی در مدیریت مصرف و صیانت از منابع انرژی است.

شیاری در ادامه با تاکید بر پیش قدم بودن صنعت برق در مدیریت مصرف گفت: کاهش زمان کاری ادارات، تغییر زمان مصرف صنایع، برقراری ارتباط سازنده با شهروندان برای مدیریت مصرف و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها بخشی از فرایندی بود که باعث عبور موفق از پیک تابستان ۱۴۰۰ شد که امیدواریم شهروندان امسال نیز با صرفه جوئی بهینه و مدیریت مصرف در مسیر پایداری شبکه برق در فصل گرم کمک کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز بیان کرد: منظور از مدیریت مصرف برق قطع استمرار انرژی نیست بلکه هدف نهائی کمک به مصرف بهینه است.

شیاری با اشاره به راهکار‌های ساده و قابل انجام برای مدیریت مصرف برق گفت: با انجام راهکار‌های ساده‌ای همچون عایق کاری ساختمان، نصب پنجره ۲ جداره، استفاده از وسایل الکترونیکی با برچسب انرژی سبز، سرویس و بهینه سازی به موقع تجهیزات برقی، بکارگیری لامپ‌های کم مصرف، عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی همچون اتو و ماشین لباسشوئی در ساعات پیک می‌توان به پایداری شبکه برق کمک کرد.

 

وی یکی از عوامل مصرف بی رویه برق را رمز ارز‌های غیر مجاز دانست و تصریح کرد: یکی از مصارفی که به پایداری شبکه برق آسیب جدی وارد می‌کند دستگاه‌های رمز ارز دیجیتال غیرمجاز است که با ایجاد نوسان شدید و هارمونیکی باعث آسیب به وسایل برقی و تجهیزات شبکه می‌شوند.

شیاری با اشاره به اقدامات فنی انجام شده به منظور عبور از پیک ۱۴۰۱ گفت: از ابتدای مهرماه سال گذشته با برنامه ریزی و اقدام پیشگیرانه فنی، از نظر ساماندهی و اصلاح شبکه، تعمیر و یا تعویض تجهیزات فرسوده توزیع در مناطق و شهرستان‌های تابعه برق اهواز اقدام لازم برای تاب آوری شبکه صورت گرفته است.

شرکت توزیع نیروی برق اهواز، شهرستان‌های اهواز، حمیدیه، باوی و کارون را زیرپوشش دارد