لایروبی فاضلاب شهر

لایروبی فاضلاب شهر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از لایروبی ۲۰ ایستگاه پمپاژ اصلی فاضلاب در شهر اهواز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری گفتمان نیوز ، صادق حقیقی پورمدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به اینکه یک طرح زود بازده این شرکت لایروبی فاضلاب شهر اهواز بوده که این مانور  طی ۲ هفته انجام می گیرد، گفت: شبکه مورد هدف لایروبی، ۳۰۰ کیلومتر بوده که در ۸۰ نقطه اهواز بوسیله ۳۰ دستگاه ماشین عملیاتی از خوزستان و استان های معین، قروین، چهارمحال و بختیاری، لرستان و فارس ، در ۲۰ ایستگاه پمپاژ اصلی  لایروبی صورت خواهد گرفت.

او افزود: آبگرفتگی های گذشته را بررسی کردیم و مشکلات ۶ ماه گذشته مرور شده و امروز قرار است بصورت یک مانور بزرگ لایروبی فاضلاب اهواز را آغاز کنیم، چراکه با اجرای این طرح ما آماده  اتفاقات فصل بارندگی خواهیم بود.

حقیقی پور با بیان اینکه در سال ۹۹ و  ۱۴۰۰، در مجموع یکصد میلیون یورو برای رفع مشکلات  فاضلاب اهواز در نظر گرفته شده و برنامه‌های ما توسعه‌ی زیرساخت‌های فاضلاب در شرق و غرب این شهر است، اظهار داشت:  یکی از اهداف اصلی ما کاهش ریزش فاضلاب در رودخانه کارون بوده و همچنین  در طرح مقام معظم رهبری قرار است فاز‌های دیگر این تصفیه خانه را وارد مدار کنیم.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز تصریح کرد: این مانور گسترده بوده و رفع انسداد شبکه فاضلاب هدف اول بوده و کار دوم که قرار است از طریق صندوق توسعه انجام بگیرد کار زیر ساختی است.

او با اشاره به اینکه برای رفع کامل مشکلات سیستم فاضلاب اهواز، ۵۰۰ میلیون یورو هزینه نیاز است که این رقم در سال ۹۷، ۴ هزار میلیارد تومان بوده است، افزود: ۱۴۰ میلیون یورو امسال و سال آینده برای اصلاح شبکه فاضلاب اهواز تامین می‌شود این یعنی یک سوم آنچه که نیاز است، اما ما با تمام توان در حد و هزینه‌ی موجود کار را انجام خواهیم داد که انتظار می‌رود با اعتبارات اختصاص شده،۷۰ درصد مشکلات اصلی با ۱۴۰ میلیون یورو ظرف ۳ سال آینده حل شود.