فرصت های شغلی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، توانمندی کارفرما را موجب افزایش فرصت های شغلی دانست و گفت: گفت گو با شرکای اجتماعی و انجمن ها در نشست های ماهانه به منظور بررسی مسایل آنها می تواند به رفع موانع موجود کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری جهان انرژی، ارسلان غمگین در آیین تجلیل از شرکای اجتماعی اداره کل( انجمن های صنفی، کانون ها و تشکلات کارگری، کارفرمایی و تعاونگران)- که به مناسبت روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی برگزار شد- شرکای اجتماعی را بازوان قدرتمند مجموعه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی دانست و گفت: باید با درک صحیحی از وظایف خود و شرکای اجتماعی در خدمت جامعه هدف (کارگری و کارفرمایی) باشیم تا به اهدافی که وزارت متبوع در پیش روی ما ترسیم کرده است، دست یابیم.
وی با اشاره به نزدیک شدن هفته دولت، تصریح کرد: باید اقدامات و خدمات دولت در این هشت سال را برای مردم بازگو کنیم؛ چرا که طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید آنچه را به مردم ارایه شده مطرح کنیم‌ و صرفا به بیان مشکل ها نپردازیم؛ باید در مسیر رفع معضل ها و جبران کاستی ها و نواقص با شتاب بیشتری حرکت کنیم تا یک خدمتگزار واقعی برای مردم‌ باشیم.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تاکید کرد: اگر چه اثرات وضع تحریم های ظالمانه در جامعه قابل لمس است اما باید تلاش کنیم در مسیر رضایتمندی مردم حرکت کنیم و روحیه امید را در جامعه گسترش دهیم. در این شرایط شرکای اجتماعی و بخش خصوصی می توانند نقش تاثیر گذاری داشته باشند.
وی با طرح پیشنهاد گفت و گو با شرکای اجتماعی و انجمن ها در نشست های ماهانه به منظور بررسی موانع و مشکل آن ها، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم در رفع موانع موجود در مسیر شرکای اجتماعی گام برداریم.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، یاد آور شد: شرکای اجتماعی، بخش خصوصی و انجمن ها می توانند در کمیته پیشگیری از بحران- که در چند ماه اخیر و به منظور بررسی مشکل های کارفرمایی و کارگری در اداره کل ایجاد کرده ایم- کمک فکری و مشاوره ای ارایه دهند تا از بروز هر گونه اعتصاب و نارضایتی جلوگیری شود.
غمگین توانمند تر شدن و چابک بودن کارفرمایان را موجب افزایش فرصت های شغلی بیشتر دانست و تاکید کرد: هر چه کارفرما توانمتد تر و ثروتمند تر باشد قطعا می تواند فرصت های شغلی بیشتری ایجاد کند و به دنبال آن جامعه پویاتر و امیدوارتر خواهد شد، ما نیز در این‌ مسیر از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
وی در ادامه گفت: ما منکر این نیستیم که در خوزستان مشکل هایی وجود دارد اما نباید به گونه ای عمل کنیم که به کارگر و کارفرما احساس تبعیض و تضییع حق شان دست بدهد؛ باید به مرحله ای از خدمتگزاری واقعی برسیم که برای هر فردی که رای صادر شد بداند که حقش بوده و تمکین کند.
غمگین بر اجرای صحیح قانون تاکید کرد و گفت: روابط دوستی و کاری، تطمیع، تهدید و ارعاب نمی تواند مانع اجرای صحیح قانون و احقاق حق الناس شود؛ ما تا مرز شهادت پای حفظ حق الناس و اجرای عدالت می ایستیم.