رئیس روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه برای نخستین‌ بار در تاریخ نمایشگاه‌های صنعت نفت غرفه‌ای با عنوان موزه‌ها و اسناد مناطق نفت‌خیز طراحی کردیم، اظهار کرد: موزه نفت هویت صنعت نفت جنوب است و نقش شایانی در نمایش حماسه کارکنان نفت در دوران شکل‌گیری انقلاب و دفاع مقدس دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری جهان انرژی ، به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، سعید آتش‌بار در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان تصریح کرد: با توجه به اینکه نفت تا حدودی در تاریخ مظلوم واقع‌ شده در تلاشیم با برپایی موزه‌های نفت بخشی از آن را جبران کنیم و با توسعه این موزه‌ها در جنوب نقش نفت را در تاریخ کشور به تصویر بکشیم.

وی با تأکید بر غافل نشدن از تاریخ تمام مناطق نفتی کشور گفت: غرفه موزه صنعت نفت خوزستان در کناره غرفه‌های صنعتی در رویداد نفتی خوزستان، یک حوزه فرهنگی را به نمایش گذاشته و هدف آن آشنایی با بخشی از هویت تاریخی صنعت نفت خوزستان است که در آن بعضی از اسناد و اقلام و اشیای دارای جنبه تاریخی، در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به استقبال خیره‌کننده بازدیدکنندگان از این غرفه ادامه داد: بازدیدکنندگان اسقبال خوبی از غرفه‌ موزه‌ها و اسناد مناطق نفت‌خیز نشان دادند، از این رو از همه مدیران و صنعتگران برای بازدید از این نمایشگاه دعوت می‌کنم زیرا سیری تاریخی در صنعت نفت را نمایش می‌دهد و دارای ارزش بصری است.

آتش‌بار با بیان اینکه نفت بخشی از هویت خوزستان است، گفت: در این غرفه سعی‌ شده نقش نفت در حوزه‌های مختلف از جمله تاریخ، سیاست و جنگ نمایش داده شود.