معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات با اعلام اینکه شعار دهمین جشنواره فاوا، «ایران هوشمند و متصل» است، گفت: جشنواره دهم دارای چهار محور شبکه ملی اطلاعات، صنعت فضایی، اقتصاد دیجیتال و دولت هوشمند است.

 

به گزارش پایگاه خبری جهان انرژی ، وزارت ارتباطات، فراخوان دهمین جشنواره فاوا امروز شنبه همزمان با هفتمین روز از بهمن ماه منتشر شد تا هیات داوران بعد از ارزیابی ثبت نام کنندگان، در اردیبهشت سال آینده همزمان با هفته ارتباطات در مراسمی برگزیدگان را معرفی کند.

 

«اصغر انصاری» معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزیر ارتباطات و دبیر جشنواره فاوا با اعلام اینکه شعار این دوره از جشنواره، «ایران هوشمند و متصل» است، گفت: جشنواره دهم دارای چهار محور است که شامل شبکه ملی اطلاعات، صنعت فضایی، اقتصاد دیجیتال و دولت هوشمند می‌شود.

 

وی با بیان اینکه جشنواره علاوه بر محورهای اصلی، محورهای فرعی نیز دارد، افزود: به‌موازات محورهای اصلی، معرفی برترین اپراتورها در توسعه کمی و کیفی پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها و همچنین تکریم مدیران اثرگذار در زیست‌بوم فاوا از جمله محورهای فرعی به شمار می‌رود.

 

معاون وزیر ارتباطات زیر محورهای جشنواره فاوا را ۱۵ زیرمحور عنوان و خاطرنشان کرد: از جمله مشخصات این دوره از جشنواره هماهنگی با سازمان اداری و استخدامی کشور در برگزاری محور دولت هوشمند است چراکه در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند نیز وزارت ارتباطات با همکاری این سازمان اقدام به احصای خدمات دستگاه های اجرایی برای ارایه از طریق این پنجره کرده است و هم اکنون نیز به طور هفتگی جلسات منظمی برای نظارت بر الکترونیکی شدن خدمات و ارایه برخط استعلامات میان وزارت ارتباطات و سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار می‌شود.

 

محمد احسان خرامید، رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و دبیر اجرایی جشنواره فاوا از اعلام فراخوان جشنواره دهم در روز شنبه هفتم بهمن‌ماه به طور رسمی خبر داد و گفت: مطابق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته هیئت داوران این آمادگی را دارد تا شرکت‌کنندگان را به محض ثبت نام مورد ارزیابی قرار دهد.

وی با اعلام اینکه آخرین مهلت برای ارسال مستندات برای حضور در جشنواره دهم اسفند ماه است، افزود: نتایج نهایی همزمان با هفته ارتباطات در اردیبهشت سال آینده و در آیینی اعلام می‌شود.

دبیر اجرایی جشنواره فاوا اعلام کرد که علاقمندان برای شرکت در دهمین دوره این جشنواره می توانند از امروز با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس festfava.ict.gov.ir برای حضور ثبت نام کنند.

بنابه این گزارش، همانطور که دیروز اعلام شد در نخستین شورای سیاستگذاری جشنواره فاوا مقرر شد باتوجه به پیشبرد پروژه ملی فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها در سراسر کشور، بخش ویژه‌ای در ارتباط با این پروژه به جشنواره دوره دهم اضافه شود.

جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات، جشنواره‌ای برای نمایش سالانه دستاوردهای کشور در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات به شمار می‌رود که نهمین دوره آن تیرماه گذشته در آیینی برگزار شد و هیات داوران برگزیدگان را معرفی کردند.