احمد سراج

احمد سراج

سالهاست که شرکت ملی نفت ایران و متاثر از آن شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با کمبود یک حامی و نماینده ی جسور،دلسوز و متعصب نسبت به نفت در مجلس شورای اسلامی مواجه است.

درست آنجایی که در سالهای گذشته نمایندگان غیر نفتی تا توانستند امکانات و مزایای نفت را چون گوسفند قربانی ذبح کرده و کاهش دادند
در سالهای اخیر موضوعاتی مانند عدم تاثیر مدارک تحصیلی؛کاهش شدید مبلغ سنوات بازنشستگی و تعیین سقف تحمیلی و ناعادلانه سنوات و کاهش شدید مزایا باعث بی انگیزگی و افزایش میزان نارضایتی پرسنل نفت و حفاری که همانا سربازان خط مقدم تولید و درآمدزایی کشور هستند و چرخ اقتصاد تک محصولی ما بر دوش آنان میچرخد.
لزوم وجود یک نماینده ی نفتی که خود از بدنه ی نفت باشد را از هر موقع دیگری بیشتر می طلبد.
در بحث نیروهای قراردادی و پیمانکاری نفت و حفاری نیز مطالبات به حق بسیاری بر زمین مانده است.
عدم دریافت آیتم هایی مانند فوق العاده بدی آب وهوا، حق مدرک تحصیلی وسابقه کار، محرومیت از امکانات وخدمات رفاهی(مراکزتفریحی ، رفاهی ،ورزشی ،زیارتی ودرمانی )،تاخیردرپرداخت حقوق ماهیانه وتاخیرهای طولانی مدت درپرداخت پاداش بهره وری وتبعیض درپرداخت پاداش بهره وری بین نیروهای ارکان ثالث ونیروهای رسمی از جمله مطالباتی است که سالها نیروهای ارکان ثالث دنبال می کنند و بخاطر نبود یک نماینده که خود از بدنه ی نفت بوده و درد پرسنل نفت را از نزدیک لمس کرده باشد روی زمین مانده و بی نتیجه مانده است.
در بحث مسئولیت های اجتماعی نفت در قبال مردم خوزستان و اهواز نیز باز هم وجود یک نماینده ی دلسوز،متعهد و انقلابی که خود از جامعه ی نفت بوده و از بطن جامعه ی خوزستان و اهواز برآمده باشد می تواند کاملا کارآمد و موثر بوده و امکانات مرکز را برای کمک به مردم خوزستان بسیج نماید.

مهندس احمد سراج که خود از پرسنل رسمی و باسابقه ی شرکت ملی حفاری ایران می باشد علیرغم جوانی دارای سابقه ی مدیریتی مثبت و موفق هم در شرکت ملی حفاری ایران و هم در واحد فرهنگی شهرداری اهواز بوده است.
و نگاه فراجناحی و فراقومی او در واحد فرهنگی اهواز و برگزاری جشنواره های مفرح قومی و ایلی برای مردم اهواز در زمان تصدی معاونت فرهنگی شهرداری اهواز برگ زرینی بر افتخارات ایشان به عنوان یک مدیر اجرایی خدوم،پاکدست و موفق است.
در مباحث فرهنگی نیز ایشان به عنوان مدیر مدارس شرکت ملی حفاری سالها تجربه ی گرانقدر اداره کردن و برنامه ریزی فرهنگی برای بیش از ۲ هزار دانش آموز را در کارنامه دارد.

در زمانی که بیشتر از هر زمان زمزمه ی خصوصی کردن شرکت ملی حفاری ایران پرسنل شریف و زحمتکش شرکت ملی حفاری را نگران کرده است انتخاب یک نماینده ی متعصب،شایسته و متعهد چون احمد سراج می تواند از خصوصی سازی شرکت ملی حفاری نیز جلوگیری نموده و نگرانی های پرسنل را مرتفع نماید.
حالا که بعد از سالها یک سوپر فرصت برای نفتی های زحمتکش،فداکار و شمشیرزنان شجاع خط مقدم تولید فراهم شده تا یک نماینده ی تمام عیار نفتی در مجلس داشته باشند همه با هم به حمایت یکپارچه و همه جانبه از مهندس احمد سراج برمی خیزیم تا پرسنل نفت و حفاری چه رسمی و چه قراردادی و پیمانکاری بتوانند تکیه گاهی محکم و قابل اتکا برای پیگیری مطالبات به حق خود داشته باشند.

یکم شهریورماه۹۹/بابک طهماسبی